Jamnik w ogrodzie, radość w ogrodzie…

Franek, to czarny podpalany, cudowny jamnik miniaturowy. Jest niezwykle pożytecznym zwierzątkiem w ogrodzie. Już jako czteromiesięczny szczeniaczek, z zaciętością pogonił wszystkie nornice i krety. Szkodniki do dzisiaj nie wróciły do ogrodu. Dżdżowniczkom, motylkom i innym ogrodowym żyjątkom nie robi krzywdy. Jest wielkim szczęściem w mojej zieleni.

Specjalnie dla niego zbudowałam tunel do zabawy. Jeżeli chcecie zobaczyć tę „budowlę”, to kliknijcie proszę tutaj.

Franek, to też olbrzymia radość w ogrodzie i choć nie jest chętny do pozowania, to czasami udaje mi się go sfotografować. Jest wielkim miłośnikiem natury – uwielbia kwiaty i wszystkie żyjątka w ogrodzie. A ja uwielbiam jego….

Jamnik Franek

Jamnik
Pierwsze zakupy Franka w 2014 – kupujemy ulubione Margerytki
Jamnik
Trochę starszy – 2015
Jamnik
Najpiękniejsza żurawka w ogrodzie
Jamnik
Gdy był mały (lato 2014), to szukał cienia pod funkią
Jamnik
Uwielbia spać w takich dziwnych miejscach…
Jamnik
To nic, że kukliki się połamią, w nich jest chłodno i przyjemnie
Franek
Wygrzewa się na kamieniach, jak jaszczurka jakaś…
Jamnik
I skacze po nich, jak kozica
Jamnik
Pilnuje drewna, bo przecież w chłodne dni grzeje się przy kominku
Jamnik
Pilnuje jedliny, która posłuży do ochrony roślin przed zimnem
Jamnik
Uwielbia drewno w każdej postaci
Jamnik
Lato 2015 – jamnik dostojny i zamyślony
Jamnik
Trzmiele i pszczoły nie dają mu spokoju. To jamnik Franek jest królem tego ogrodu!

Franek, to moje najdroższe 80 cm merdającego szczęścia.14112017_10206504575845094_1108086627_n.png

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

22 komentarze

  • Michelle, jako miłośniczka „krótkich nóżek” wiesz, że nasze skarby trzeba dobrze odżywiać, żeby błyszczały…
   Ps. zajrzałam na Twój blog… i mnie zauroczył. Serdeczności od Katarzyny.

 1. Pingback: Pień w ogrodzie - zmurszały, omszony... - Ogród pod lasem

 2. Piękna Pani to i ma pięknego psa. Rzeczywiście jest piękny. Jak się ma taki ogród to pies ma gdzie się wybiegać , do tego wierny przyjaciel. I jak tu takiego nie kochać. Kasiu masz piękny ogród, piękne kwiaty i rośliny , których Ci zazdroszczę bo ja nie mam nawet w doniczkach. Ale pracy w, którą to wkładasz już Ci nie zazdroszczę. Wiem ile trzeba się napracować ,żeby mieć tak piękny ogród. Mieliśmy 20 lat działkę i wiem , co to znaczy praca w ogrodzie. Pozdrowienia dla Ciebie i Franka.

  • Grażynko, taki pięknie napisałaś, że buzia mi się uśmiechnęła i dzień już piękniejszy. To prawda, w ogrodzie pracy nie brakuje, ale efekty cieszą i uskrzydlają. Buziaki dla Was ślę i słonecznej wiosny życzę.

   • Dziękujemy Kasiu za życzenia słonecznej wiosny. Jest rzeczywiście piękna i wszystkie drzewa już są zielone. Raduje się serce i oczy jak na to patrzymy. Codziennie rano o 7 jedziemy do Karoliny bawić Igora , a mieszka pod lasem więc mamy zdrowe powietrze , a do tego cudowne widoki. Nasza Una (pies Jakdt Terier) ma gdzie biegać. Fajna koleżanka dla Franka. Tylko ,że Franek raczej spokojniejszy i za nią by nie nadążył. Zachwycam się Twoimi pięknymi kwiatami i roślinami. Udanego lata Ci życzymy.

    • Grażynko, jak to dobrze że spędzacie dużo czasu na zdrowym powietrzu – to dodaje urody, nie mówiąc o zdrowiu.. Miło mi i bardzo się cieszę, że zaglądacie do mojego ogrodu. To jest wspaniałe, że mogę dzielić się pięknem kwiatów i przyrody. Buziaki kochana dla Was wszystkich.

 3. Pingback: Stawik do góry nogami - ıɯɐƃou ʎɹóƃ op - Ogród pod lasem

 4. Bużka dla Franeczka, miałam kiedyś jamniczkę Gusię, która z dużą skutecznością przegoniła całe towarzystwo podziemnych szkodników, ale niestety też i naziemnych, była bezlitosna, ale ten długi nochal wyczuł wszystko w odległości kilkunastu metrów:)
  Ogród ma Pani przepiękny, będę częściej zaglądać:):)

Skomentuj proszę

Navigate