Róża Herzogin Christiana – wdzięk i aromat

Gdyby ktoś z Was zapragnął mieć w swoim ogrodzie prawdziwe pachnidło, to ta piękność spełni wszystkie zapachowe marzenia i skojarzenia. Jest niezwykle piękną i silnie pachnącą różą rabatową. Wyhodowana została w firmie W. Kordes’ Söhne w 2012 roku, zaliczana jest do grupy PARFUMA®. Róża Herzogin Christiana ma przepiękne, pomponiaste kwiaty o biało-kremowej barwie, z poświatą pudrowego różu. Te mocno wypełnione płatkami kule mają średnicę ok. 4-5 cm i są dosyć ciężkie, szczególnie wtedy, gdy nabiorą wody podczas deszczu.

Róża subtelna i niezwykle romantyczna

Krzew osiąga wysokość do 0,7 m i szerokość do 0,5 m, a więc jest nieduży i doskonale nadaje się do posadzenia w pierwszym rzędzie. Mam wielką ochotę na to, aby całe obramowanie rosarium zdobiła właśnie ta róża. Jest to odmiana powtarzająca kwitnienie od czerwca do października. Ponieważ mam ogród w rejonie, gdzie zimą nieźle mrozi, więc róże z gołym korzeniem staram się sadzić na wiosnę. Mam wtedy pewność, że korzenie nie będą narażone na zimowe przemarznięcie. Na początku marca składam więc już zamówienie w mojej ulubionej i sprawdzonej szkółce Rosa Ćwik. Jestem pewna, że przyjadą do mnie szlachetne i zdrowe sadzonki. Już nie mogę się doczekać widoku kolorowego, pachnącego rozarium…

Róża Herzogin Christiana
Okrągłe koszyczki kwiatów w cudownym kolorze i fascynującym zapachu

Róże

Róża Herzogin Christiana

Aż się chce wziąć w dłonie ten przecudny kwiat i zanurzyć w nim nos… Zapach jest obłędny; bogata owocowa nuta, a w niej czarny bez i odrobina maliny. A gdy się głębiej zaciągniecie, to poczujecie jeszcze aromat letnich jabłek i cytrynowy powiew. Krótko mówiąc – urzekający różany bukiet zapachów. Oczywiście, im więcej takich pachnących kwiatów, tym intensywniejszy zapach dookoła. Maksymalną intensywność zapachu osiąga po południu i wieczorem. Cieszę się jej aromatem przez całe lato.

Róża Herzogin Christiana
Mocno wypełnione, pomponiaste kwiaty o cudownym zapachu

Róża Herzogin Christiana

Róża Herzogin Christiana

Róża Herzogin Christiana ma certyfikat ADR (jęz. niem.) Allgemeine Deutsche Rosenneuheitenprüfung – w luźnym tłumaczeniu; „Ogólno niemieckie badanie nowych odmian róż” przyznawany jest tylko różom bardzo wytrzymałym i odpornym na choroby, a do tego bujnie kwitnącym. Wszystkie róże posiadające certyfikat ADR zostały zakwalifikowane do najzdrowszych róż na świecie!

Róża Herzogin Christiana

Róża Herzogin Christiana
Kwiaty nasiąknięte deszczem są ciężkie i trzeba je delikatnie otrząsać z wody

Ważne! Podłoże, w którym sadzimy róże powinno być dobrze spulchnione, a dołek do ich posadzenia głęboki, przynajmniej na 50 cm. Ziemia powinna być próchniczna, luźna i świeża, do końca czerwca regularnie nawożona nawozem.

Mam w ogrodzie wiele pięknych, pachnących róż. Zerknijcie proszę na nie, jestem pewna, że któraś z nich Was zauroczy… I niech Wam róże bujnie kwitną i pachną przez całe lato. Serdeczności od Kasi.

Róże

 

10 komentarzy

  1. A ja uwielbiam róże żółte i czerwone. Marzyłam o pnącej Amadeus, ale chyba nie jest jej dobrze u mnie. Teraz przebudowuję dom i ogród, już się cieszę na zmiany. Może wybiorę coś z twoich opisów.

    • Haniu, róże czerwone i żółte są piękne. Też mam, choć przyznam szczerze, że najbardziej kocham herbaciane. Pewnie mam to po swojej śp. babci Teofili.
      Gdybyś sadziła róże, to polecam 'Augusta Luise' – bezproblemowa…
      Serdeczności od Kasi 🙂

Skomentuj proszę

Navigate