Czerwone kwiaty, ogrodowa energia

Przysiąc bym mogła, że nie przepadam za czerwonym kolorem w ogrodzie. Wolę błękity, fiolety, kolory pomarańczowe i różowe – czyli pastele, a tymczasem? Gdzie nie spojrzeć, to wszędzie widzę czerwone kwiaty. To niewątpliwie znaczy, iż ten kolor mnie przyciąga. Rabaty z czerwonymi kwiatami są najbardziej wyeksponowanymi w ogrodzie i przyciągają wzrok z daleka.

I tak jak widzicie, cały mój ogród tonie w czerwieni. Wiem, że jest pięknie, wiem że czerwień cudownie komponuje się z zielenią, ale ja już mam dość i myślę, że wkrótce będzie zmiana „dekoracji”. Wprowadzę kolor, który mnie uspokoi i nie będę już tak „szalała” w ogrodzie. Póki co, bardzo pozdrawiam tych, którzy lubią czerwień.

Czerwone kwiaty
Na tarasie – Calibrachoe w klatce i begonia bulwiasta
Calibrachoe
Calibrachoe, kuzynka Petunii – tutaj w drewnianej klatce
Czerwone kwiaty
Zjawiskowa azalia rośnie przy stawiku i jest jego ozdobą
Begonia
Begonia rabatowa jest niezniszczalna, kwitnie również w donicach od maja do pierwszych przymrozków
Czerwone kwiaty
Begonia bulwiasta ożywia taras przez sześć miesięcy w roku
Czerwone kwiaty
„Begoniowe” obrzeża rabat – rok rocznie ta sama dekoracja
Czerwone kwiaty
Czerwień w ogrodzie

Zobaczcie też inną cudowną, ale nie czerwoną, begonię bulwiastą http://www.ogrodpodlasem.pl/begonia-bulwiasta-mon-amour/

Czerwone kwiaty w ogrodzie

Czerwona róża nie jest egoistką, pragnąc pozostać czerwoną różą. Byłaby straszną egoistką, gdyby chciała, by wszystkie kwiaty w ogrodzie były czerwone i były różami.  (Oscar Wilde)

Róża 'Roter korsar'
Róża 'Roter Korsar’
Róża 'Alexander MacKenzi'
Róża 'Alexander Mac Kenzi’, wściekle czerwone cudo
Czerwone kwiaty
Mini dalia – nieprzerwanie kwitnie przez cały sezon
Lilie
Lilie
Lilie w wazonie
Te same lilie w wazonie

14112017_10206504575845094_1108086627_n.png

Zapisz

Zapisz

Zapisz

10 komentarzy

  • Krzeslawiczanka Odpowiedz

   O, jest o wiele więcej argumentów za czerwienią w ogrodzie. Przede wszystkim daje energię do kopania dołków… Miłego dnia Marzenko.

 1. Ja namawiam mamę na czerwone kwiaty. Od jakiegoś czasu mieszkam w Szwajcarii i tutaj wszystkie okna i zdobią czerwone pelargonie. Zakochałam się w tym widoku! <3

 2. Ilona Dwojak-Nowak Odpowiedz

  Jejku takie piękne!! 😀 Jak mi brak tego lata i tych pięknych kwiatów na dworze 🙁

 3. Witaj , Kasiu. Czerwone kwiaty to esencja ogrodu. Jeśli są pięknie wyeksponowane – a u Ciebie są, wiadomo – nadają otoczeniu pazura, który przyciąga wzrok i pobudza do życia. Tak, czerwień jest energetyczną barwą. Najbardziej podoba mi się czerwona azalia i czerwone, begoniowe obrzeża. Pięknie. Gratulacje.

  • Dziękuję Izo, w tym roku mała przerwa od czerwieni, choć begoniowe obrzeża jak zwykle czerwone. Czerwone róże wszystkie przeniosłam do rozarium czerwonego…. pracy, co niemiara. Bardzo Cię pozdrawiam. Cieszę się, że do mnie zaglądasz 🙂

Skomentuj proszę

Navigate