Kamienie ogrodowe i jak je nazwać…

Kamienie ogrodowe – ależ to urok i naturalność. A wrażenie?…. Niby nieład, a tak naprawdę, to każdy kamień był przeze mnie bardzo przemyślanie układany, oczywiście przy pomocy niezwykle przystojnego siłacza, bo przecież „głazy” ważą ponad 50 kg, a niektóre nawet 80 kg.

Poza pniakami, to właśnie kamienie są ulubionymi elementami wypełniającymi rabaty i skalniaki w moim ogrodzie. Oprócz tego, że upiększają ogród, to dają schronienie pożytecznym i pięknym zwierzątkom, szczególnie jaszczurkom. Do tego są bardzo fotogeniczne i co najważniejsze, pozytywnie promieniują i roztaczają wokół siebie niezwykły urok i aurę. Są niezniszczalne i odporne na suszę. 

I nie trzeba ich plewić, ani zasilać nawozami.

Róże

Właśnie te szare, w kolorach ziemi, zwykłe kamienie ogrodowe, stanowią atrakcyjne tło dla wszystkich roślin i przyciągają uwagę niezwykłymi formami.

Kamienie ogrodowe
Niby spiętrzone, ale zwróćcie uwagę, jak bardzo harmonijnie współgrają z roślinnością i otoczeniem
Kamienie ogrodowe
Kamienie ogrodowe najpiękniej wyglądają po deszczu, są błyszczące i pachną świeżością… I powiedzcie szczerze, czyż nie wzbogacają ogrodowej architektury?

Róże

Kamienie ogrodowe

Te największe i i te najbardziej niezwykłe mają swoje imiona. Ponieważ jestem „zakręconym” ogrodnikiem i miłośnikiem natury, a do tego zbieram najpiękniejsze kamienie, to wszystkim nadałam takie nazwy, które odzwierciedlają ich kształt i charakter.

Czy kamienie mają charakter?
Kamienie ogrodowe
To jest Krokodyl Wielki, ma kolorową piękną „skórę”, która w słońcu błyszczy jak prawdziwa. Pod nim, i pod wieloma innymi kamieniami, swoje gniazdo mają prześliczne jaszczurki
Kamienie ogrodowe
Napoleon już się nie podniesie, niestety przegrał bitwę i padł… To wielki kamień, który upadł tuż przy stawiku i na pewno nie będę próbowała go podnieść. Niech sobie leży oparłszy głowę na iglaczku
Kamienie ogrodowe
Admirał dostojny
Mały Aligatorek
Skalniak
Mój ulubiony kamień Pomarszczony i wejście na skalniak od południowej strony
Kamienie ogrodowe
Na szczycie skalniaka z kamieni wyrastają kolorowe rojniki. Pod tą „górką” znajduje się tunel dla jamnika, mojego pieska.

14112017_10206504575845094_1108086627_n.png

Kamienie ogrodowe
W tym miejscu jest zejście do „suchej rzeki”. Jak wyczarować taką rzekę? Właśnie tak!
Kamienie ogrodowe
Sucha rzeka i różnorodność kamieni

Do czego można jeszcze zastosować kamienie? A na przykład do zbudowania w ogrodzie tunelu dla pieska. Ja to zrobiłam właśnie tak, zerknijcie proszę na ten wpis.

Kamienie w ogrodzie
Malowniczy tunel dla pieska, cały obłożony kamieniami
Tutaj z trawą Kostrzewa

P.S. Jeżeli macie ochotę na jeszcze więcej wiadomości na temat zastosowania kamienia w ogrodzie, to koniecznie przeczytajcie artykuł Tomka na tym blogu. 14112017_10206504575845094_1108086627_n.png

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

27 komentarzy

    • Krzeslawiczanka Odpowiedz

      Dziękuję Marzenko, przyroda jest bardzo fotogeniczna i fotografować ją jest wielką przyjemnością.

  1. Jestem zauroczona ta romantyka i niesamowita aura, ktora promieniuje z kazego zdjecia . Kiedy ogladalam te zdjecia ogarnelo mnie uczucie zachwytu, a jednoczesnie,nostalgi i trudnej do wypowiedzenia tesknoty. Tesknoty za cisza, za pieknem natury, ktore zostalo przez ciebie dodatkowo podkreslone poprzez milosc do detali . Naprawde wspanialy ogrod!, Ah chcialoby sie tam troszke posiedziec 🙂

    • Krzeslawiczanka Odpowiedz

      Dziękuję Gabi, już wkrótce będziemy oddychać naszym krystalicznie czystym, krzesławickim powietrzem. Serdeczności ślę…

  2. Super zdjęcia :)a kamienie są genialne w ogrodzie. Ja zwykle pod kamieniami wykładam folię i na nią wrzucam kampanie, żeby było prościej później z plewieniem 🙂 kamenie (małe i duże) przykrywają folię i super to wygląda 🙂

  3. O rany ile kamieni! pięknych kamieni! i ta sucha rzeka…ach….zakładanie ogrodu jeszcze przede mną, więc cieszę się że tu trafiłam:)

  4. Kamienie już zawsze były mi bliskie 🙂 Często zbieram małe kamyki na pamiątkę, a dużymi z pewnością zajmę się, gdy będę miała już własny dom z ogrodem 🙂 A tunel dla jamnika – brdzo pomysłowe 🙂

  5. moja mama podobnie do Ciebie rowniez lubi kamienie i ma ich pelno w ogrodzie. Musze przyznac, ze rzeczywiscie jest to piekny i uspokajajacy widok. Jesli tylko wiemy, jak skomponowac je z reszta otoczenia, mozemy miec naprawde wspaniala oaze spokoju z zasiegu reki. Piekne zdjecia.
    Pozdrawiam

  6. Uwielbiam Twój ogród. A co do kamieni… to zawsze jakieś przytaszczę z wakacji. Niestety nie są za wielkie, ale zawsze coś.
    Pozdrawiam Kasiu

Skomentuj proszę

Navigate